subiektywnie
Blog > Komentarze do wpisu

Jak fajnie być singlem

10 powodów, dla których warto być singlem.

1. Wstajesz kiedy chcesz i robisz to, co chcesz.
Nikt Ci nie marudzi, że jeszcze za wcześnie albo, że chcesz jeszcze pospać. Wstajesz wg swojego rytmu i planujesz (bądź nie) dzień wg swojego uznania. Do tego możesz te plany w każdej chwili zmienić. Nikt Ci nie zarzuci, że nie liczysz się ze zdaniem drugiej osoby.

2. Realizujesz swoje pasje. Możesz się rozwijać, dokształcać, szkolić.
Masz czas na pisanie bloga. Zapisujesz się na dyplomówkę, uczestniczysz w szkoleniach i kursach, które Cię zainteresowały swoją tematyką.

3. Poświęcasz na pracę tyle czasu, ile chcesz.
Nikt Ci nie powie, że jesteś pracoholikiem, albo, że znowu odbierasz telefon, kiedy właśnie macie iść zamiar pod wspólny prysznic.

4. Wychodzisz gdzie chcesz i z kim chcesz.
Żadnych niedomówień, gierek, zazdrości, zbędnych pytań. Z niczego nikomu nie musisz się tłumaczyć. Nie masz zarezerwowanego czasu. Na pytanie "Czy będziesz na urodzinach?" odpowiadasz zdecydowanie "tak" lub "nie", a nie "nie wiem" a w domyśle "może bym i poszła, ale zobaczę co na to powie moja połówka"? Spotykasz się swobodnie z nowo poznanymi kolegami. Bez żadnych podtekstów ani tłumaczenia im, że jesteś już zajęta.

5. Jesz to, co chcesz i kiedy chcesz.
Chcesz diety? Masz dietę. Nie lubisz mięsa? Nie jesz mięsa. I nie musisz gotować 2 obiadów albo iść na ustępstwa. Chcesz jeść co 3 godziny? Tak też robisz. Nikogo nie musisz pytać czy jest głodny. Albo w druga stronę. Nikt Ci co pół godziny nie marudzi, że jest znowu głodny. Wcinasz jedzenie wg własnych zasad i potrzeb.

6. Możesz zmieniać miejsce zamieszkania kiedy Ci się podoba.
Wrocław? Super. Paryż? Świetnie. Nikt Cię nie zatrzymuje. Nikt nie będzie miał Ci za złe. że wyjeżdżasz. Nikt nie będzie Ci tłumaczył, że rozłąki są złe.

7. Masz więcej wolnego czasu dla siebie i znajomych.
Możesz spokojnie poćwiczyć, pograć w gry, poczytać, spotykać się ze znajomymi, wychodzić do nowych miejsc i świetnie tam się bawić. Albo zostać w domu i odpocząć.

8. Masz totalny spokój.
Zero kłótni, krytyki, cichych dni, stresu, niedomówień, obrażania się. Masz totalny luz i spokój.  Z niczego nie musisz się tłumaczyć, ani wyczekiwać tłumaczeń Twojej połówki. Nic i nikt nie zaprząta Ci głowy.

9. Nie jesteś za nikogo odpowiedzialna. Nie przejmujesz się niczym. Nie musisz się za nikogo wstydzić. Odpowiedzialność bierzesz tylko i wyłącznie za swoje czyny.

10. Jesteś szczęśliwa! Wiesz, że tylko Ty sama możesz sobie dać szczęście. Nie jest ono uzależnione od żadnej innej osoby. Kierujesz swoim życiem i zmierzasz w takim kierunku w jakim chcesz.

A na koniec piosenka. Zatańczymy? Oczywiście po singlowsku.

Uwaga! Panie i Panowie! Światła! Ale nie wszystkie!

Mmmmmmm, ale fajnie mi się tańczy :)

Joe Cocker - You Can Leave Your Hat On

niedziela, 23 września 2012, kasia_stachurska
Tagi: singiel


Pozdrawiam
Kasia Stachurska

Kasia Stachurska
o mnie<<

Polecane wpisy

Komentarze
jak-to-sie-robi
2012/09/29 11:36:47
Bardzo fajne, ale..?
-
kasia_stachurska
2012/09/29 13:53:49
no właśnie, ale co? Ty też niczego nie znalazłeś? :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
stat4u