subiektywnie
Blog > Komentarze do wpisu

Gdyby Magik był doskonały

Gdyby świat cały
Obrósł w niebieskie migdały
Gdyby Magik był doskonały
Gdyby podziały gdzieś się podziały
Gdyby ryby głos też miały

(...)

Jeszcze nie widziałeś filmu "Jesteś Bogiem"!? No co Ty!

Całe szczęście nie ja tym razem wybierałam film. A właściwie, to nie wiedziałam na jaki film idę do kina. Zaprosili, no to korzystam. Jak dają to bierz, jak gonią to uciekaj.

Rewelacyjny film! Nawet jeśli, to nie Twoje klimaty, a słuchasz zupełnie innej muzyki i w ogóle nie wiesz o co kaman, to powiadam Ci: idź na ten film do kina. Twoje poglądy na temat muzyki nie mają tutaj znaczenia. Musisz to zobaczyć! Zapraszam.

 

Nie chciałabym spojlerować. Ale z drugiej strony chcę podkreślić to, na co sama zwróciłam uwagę. Przede wszystkim na śmierć oraz jej okoliczności. Film praktycznie nie nawiązuje do dramatu samej śmierci i omija pytania wokół tej tragedii. A zwłaszcza nie pyta o to kto zawinił. Mimo to ja i tak będę drążyć ten temat. Wypunktuję to. Będzie najłatwiej. Zatem, na co zwróciłam uwagę?

1. Fragment filmu jak Magik kręcił kamerą żonę i syna. Wzruszający moment jak wiele innych. Chociaż ten wywarł na mnie większe wrażenie. Wyobraziłam sobie jak powstawał tekst "Gdyby". I to mnie poruszyło.

2. Jego żona to suka. I co z tego, że ją zdradził? Moim zdaniem to przez nią się zabił. Mówią, że zaniedbał rodzinę, że oddał się swojej pasji. So what? Jakoś go nie potrafiła  zrozumieć, pokochać a przede wszystkim docenić. Jak człowiek musi być zagubiony i zdesperowany, żeby się zabić. A bliscy jak bardzo obojętni, żeby tego nie zauważyć. Przecież tak łatwo można podbudować drugiego człowieka, ale także bardzo łatwo posłać go do piekła. Tak jest i koniec.

3. Gustaw to spoko gość. Na pewno dobry, uczynny, ale także pilnujący swego interesu. Może jedyny przyjaciel Magika. Może i mógł coś zrobić a może nie. Nie obwiniam go za nic.

4. Rodzice Magika. To samo. Jak żona. Nie dali mu tyle miłości, akceptacji, uwagi jak trzeba. Oczywiście, że częściową winę ponoszą rodzice. I nie ma, że boli.

5. Koledzy. Patologia. Zapatrzeni w siebie i swoje sukcesy. Nie zwracali uwagi, co się dzieje w okół nich. Nie upatruję w nich winy. Zbyt mało świadomi. Zbyt naiwni.

6. Inny wzruszający fragment to moment kiedy wszyscy po kolei dowiadywali się o jego śmierci.

7. Magik. Przeświadczony o swoim sukcesie. Świadomy swoich talentów. Niezależny i kontrowersyjny. Schizowy. Stłamszony przez system, ludzi i rzeczywistość. Niekochany. NIEDOCENIONY. Z pękniętym serduszkiem.(...)

Gdyby wszelkie bariery pozanikały
Gdyby żadne serduszka nie pękały
Gdyby kary winnych spotykały
Gdyby każdy był wyrozumiały

paktofonika - gdyby

poniedziałek, 01 października 2012, kasia_stachurska


Pozdrawiam
Kasia Stachurska

Kasia Stachurska
o mnie<<

Polecane wpisy

Komentarze
hedgerek
2012/10/02 00:00:28
To nie jest film dokumentalny, wiele wątków jest zmyślonych, dodanych na potrzeby filmu.
-
kasia_stachurska
2012/10/02 00:05:55
Tak, wiem.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
stat4u