subiektywnie
Blog > Komentarze do wpisu

Wiatr nie może zachwiać potężnej skały

a umysłu mądrego człowieka nie są w stanie poruszyć zaszczyty ani złorzeczenia.

Fajnie by było mieć taki umysł. Być zawsze spokojnym, choćby obok waliły się mosty. Zachowywać się racjonalnie i zawsze na miejscu. To trudne, ale możliwe.

Podobnie rzecz ma się z zaszczytami. Niektórym świrom woda sodowa do głowy uderza i przestają być sobą. Odzywają się w nich egoistyczne pobudki, zaczynają rozkazywać, stawiać warunki i ignorować innych. Stają się szorstcy i nieprzyjemni. Coraz ciężej z nimi wytrzymać.

Gdy emocje biorą górę tak na prawdę mało kto potrafi zachować spokój. Gdy jeden podnosi głos, zaraz ten drugi również do niego dołącza. Przekleństwa również udzielają się i działają jak płachta na byka. Jak pięknym czynem byłoby wyprzeć te obelgi czy złorzeczenia z umysłu i zachować do końca spokój i klasę. Jak to zrobić?

Ten filmik jest dość pomocny i zapewne Was zainteresuje:
Innym dobrym sposobem na opanowanie się jest nazwanie tej rzeczy po imieniu. Jeśli jesteś zdenerwowany to wystarczy, że powiesz albo pomyślisz "Czuję teraz złość". Jeśli jesteś smutny pomyśl "Czuję teraz smutek". Po wykonaniu tej czynności natężenie negatywnego uczucia spada o połowę. Sprawdzone.

tak, tak to tylko obrazek :)

No i jak Wam podobają się te dwa sposoby?

czwartek, 25 października 2012, kasia_stachurska
Tagi: uczucia


Pozdrawiam
Kasia Stachurska

Kasia Stachurska
o mnie<<

Polecane wpisy

Komentarze
majanaboxing
2012/10/26 06:34:05
Napisałaś na moim blogu,że nie można robić losowań, pierwsze slyszę.. Dlaczego? Na blogach popularne są różne candy, losowania itp.
-
kasia_stachurska
2012/10/26 11:11:04
Losowania są zabronione i trzeba mieć na nie specjalne zgody. Nigdy nie wiesz kto kiedy się do Ciebie przyczepi.
-
papaczek
2012/10/28 12:19:49
Wszelkie sposoby na opanowanie własnych emocji są warte tego aby ich się nauczyć. Na pewno zaowocuje to w przyszłości. Niektóre osoby posiadają jednak wrodzone predyspozycje i niekiedy nazywa się je ludźmi bez nerwów lub tak jak autor scenariusza filmu "Niespotykanie spokojny człowiek".
-
kasia_stachurska
2012/10/28 13:00:05
Polecam wszystkim książkę "Obudź w sobie olbrzyma" Antony Robbinsa.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
stat4u