subiektywnie
Blog > Komentarze do wpisu

ZUS w Polsce i Policja we Włoszech każą płacić

czyli przegląd poczty z tego tygodnia

Po pierwsze ZUS. Obudzili się po 5 latach i piszą mi, że nie zapłaciłam im za grudzień 2007 roku, styczeń i luty 2008 roku.

Nie pamiętam jak to było i kiedy to było. Z tego co sobie przypominam, to w tym czasie pojechałam do Kosowa, więc prawdopodobnie zamiast jak zwykle osobistej wycieczki do ZUSu z papierami w rączce, zrobiłam im przelew internetowy. I tu zaczynają się schody.

Wczoraj zadzwoniłam do BPH i zapytałam o dostęp do archiwum by sprawdzić czy faktycznie były te przelewy czy nie. Pani po drugiej stronie kabla poprosiła mnie o pesel, wyrecytowałam z pamięci jak zwykle. Poszperała w komputerku i powiedziała, że nie mają mnie w bazie. Że prawdopodobnie zostałam przeniesiona do pekao, jak wszyscy klienci bph. Koniec rozmowy.

W takim razie dzwonie do Pekao. Sytuacja się powtarza. Pani prosi o pesel, a gdy nie znajduje mnie w bazie odsyła do bph. Tłumaczę jej, że właśnie tylko co skończyłam rozmowę na infolinii z konsultantką z bph. Bezradnie rozkłada ręce i mówi, że nic nie może zrobić. A poza tym to mają dostęp do archiwum tylko 1 rok wstecz, względnie 3 lata. Nie mogąc odłożyć słuchawki podaje na odczepnego numer telefonu do banku, w którym zakładałam konto. Nic nie pomagają moje słowa, że numer telefonu to ja sobie sama mogę znaleźć w necie. Pani dokańcza swoją robotę i czeka aż się rozłączę. Odkładam słuchawkę.

Dzwonie dzisiaj pod ten numer i Pani z pekao opowiada mi, że faktycznie nie mają mnie w bazie, a przeniesienie do pekao nastąpiło już po moim zlikwidowaniu konta. Każe przejść mi się do jakiegokolwiek banku bph w jakiejkolwiek placówce i to sprawdzić.

Zanim ja tam się wybiorę to miną wieki. Póki co odpuszczam. Jak będzie po drodze i się sprawa rozwikła to dam znać.

Po drugie policja we Włoszech.
Ponoć moje autko gnało tak szybko autostradą, że pozrywało płoty przy niej. Wlepili mi mandat. Udam, że nic się nie stało, a list nie doszedł. Ktoś zna lepsze wyjście? :)


piątek, 07 grudnia 2012, kasia_stachurska
Tagi: ZUS mandat


Pozdrawiam
Kasia Stachurska

Kasia Stachurska
o mnie<<

Polecane wpisy

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
stat4u